ویژگی های یک تبلیغات خوب و جایگزین های آن

ویژگی های یک تبلیغات خوب و جایگزین های آن
مجموع 3.5 از 2 رای

بیلبوردهای مناسب و نامناسب
بیلبوردهای مناسب و نامناسب

A different Ads in Medical filed

وقتی صحبت از تبلیغات خوب یا حتی عالی در میان است، اکثراً به موضوعاتی چون
” خیلی بامزه و جذاب بود،
بیلبورد های تمام شهر رو گرفته،
همه میشناسنش یا خوب معروف شد
و…. ” بر می خوریم.

در صورتی که بازخورد یک تبلیغ عالی را میزان فروش محصول تعیین می کند نه شناخته شدن توسط همه که فقط جامعه محدودی از آنها محصول را خرید کنند.
متاسفانه آمارها نشان می دهد به طور میانگین تنها ۲۰% از هزینه های کمپین های تبلیغاتی به شرکت های ایرانی بازمی گردد.  در صورتی که این آمار در کشورهای اروپایی بالای ۵۰ درصد می باشد.
“به نقل از دکتر اسدالهی”

پس یک تبلیغ، زمانی کارا و خوب جلوه می کند که بازخورد مالی و افزایش فروش خوبی را شامل حال شرکت کند و این فقط با جلب توجه مخاطبین بدست نمی آید.

“برای بدست آوردن آمارهای فروش خوب اروپایی و آمریکایی پیشنهاد می کنم یه سر به تبلیغات کشورهای غربی بزنید، سپس شرکت تبلیغاتی مورد نظر خودتون رو برای مشاوره و اجرای برنامه انتخاب کنید.”

 

بیلبوردهای مناسب و نامناسب

A Billboard on a highway for CITIZEN company

پس برای داشتن یک تبلیغ خوب می توانید طرح ها و تیزرهای کشوری های دیگر را که هزینه های کلان برای تبلیغات موثر می کنند، مورد بررسی قرار دهید.

یکی دیگر از راه های تبلیغ موثر تست آن قبل از اجرا در مقیاس کوچک است. بدین صورت می توانید عکس المعل افراد مجموعه خودتون و دیگران را درباره طرح و تیزر بررسی کرده و اعمال تغییر کنید.

نکته دیگر آنکه تبلیغ جایگزین ندارد! اما مکمل چرا!!

یکی از اصولی که آل ریس (یکی از بزرگان علم برندسازی) روی آن تاکید دارد، انجام ندادن تبلیغات قبل از ساخت برند در ذهن مردم است. پس از چه روشی فروش خود را افزایش دهیم؟!

بهترین روش حال حاضر ساخت برند و ایجاد جایگاه ذهنی در مغز مخاطب است. چطور؟

اولین و مهمترین کار ساخت زیر ساخت های لازم برای رضایتمندی مشتریان و ذوق زده کردن آنها از خرید است که مربوط به تمام کارهای درون سازمانی برای ارائه یک محصول یا خدمت با کیفیت می باشد.

پس از آن مهم ترین و تاثیرگذارترین مولفه، روابط عمومی است.

روابط عمومی دشمن درجه یک تبلیغات


دیدگاه بگذارید

با خبرم کن
avatar
wpDiscuz